wtorek, 8 lipca 2014

O żerowaniu na blogerkach - ciąg dalszy...

Hej! Winna Wam jestem ciąg dalszy historii z naszą podszywaczką... Jeśli czytacie mojego bloga i jakimś cudem nie wiecie, o co chodzi - zapraszam do poprzedniego wpisu.
Pod wpisem z 1 lipca byłyście właściwie jednogłośne - należy sprawę zgłosić na policję. Przyznam szczerze, że wahałam się, dałam więc dziewczynie warunek - miała mi do godziny 20:00 wysłać listę wszystkich adresów mailowych, na które wysłała wiadomości jako ja. Zaznaczam, że już wtedy wiedziałam o 4 adresach, na które wysłała na pewno. Najpierw dowiedziałam się od niej, że wysłała tylko 2-3 maile i już więcej nie będzie. Jasne. Drążyłam temat, dostałam listę kilkudziesięciu firm, poprosiłam jeszcze o konkretne adresy mailowe. Dostałam, również kilkadziesiąt, w tym tylko jeden z tych znanych mi. Uznałam więc, że warunek nie został spełniony. Zgodnie z Waszymi radami, 2 lipca poszłam na komisariat. Policjant, który wstępnie przyjmował zgłoszenie, sprawiał wrażenie jakbym zawracała mu głowę taką błahostką, jednak miałam dzwonić później, żeby umówić się już na konkretną rozmowę. O 19:00 wróciłam na komisariat, tym razem rozmawiałam z innym policjantem, który sprawą się zainteresował (tu pozdrawiam Pana Wojtka, który pewnie na bloga jeszcze zajrzy :P). Okazało się, że dziewczyna nie ma 12 lat, jak deklarowała, ale wcale nie jest dorosła - otóż ma ona 14 lat! W związku z tym, że jest nieletnia i że nikt finansowo na tym nie ucierpiał (o ile nam wiadomo), miałam tylko dwie opcje - babranie się z pozwem cywilnym albo zostawienie sprawy policji. Zdecydowałam się na to drugie, ponieważ zaproponowano mi odpowiednie rozwiązanie. Pan Wojtek, policjant, skontaktował się z dzielnicowym z Ustrzyk Dolnych, opisał sytuację, a pan dzielnicowy urządzi sobie pogadankę z dziewczyną i jej rodzicami. Zapamięta, że nie jest w internecie anonimowa, a jej zachowanie nie przejdzie bez konsekwencji, nawet jeśli nie będą to (NA RAZIE i TYM RAZEM) konsekwencje prawne.
Wiem, że dziewczyna starała się naprawić sytuację, co chwila podsyłała mi kolejne maile z adresami, które jej się przypomniały, przepraszała, obiecywała, że więcej tak nie zrobi itd... I co mi po tym tak naprawdę? 
W ostatnich dniach dostałam też kilka kolejnych wiadomości od firm, które dostały od niej wiadomość i zobaczyły poprzedni wpis. Dziękuję bardzo za czujność i jeszcze bardziej przepraszam za całe zamieszanie, które powstało wokół mojego bloga...
A Wam, drogie czytelniczki, dziękuję za wsparcie w tej sytuacji :)

52 komentarze:

 1. Jestem zszokowana tym, co taka idiotka 14-letnia potrafi wykombinować....

  OdpowiedzUsuń
 2. To super policjant Ci się trafił :) Jak ja poszłam zgłosić kradzież konta na allegro to miałam wrażenie, że każdy kto ze mną rozmawiał pukał się w głowę z politowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Auć... No bałam się, że będę rozmawiać z jakimś starszym facetem, któremu będę musiała tłumaczyć, co to w ogóle jest blog :P

   Usuń
 3. Bardzo dobrze zalatawilas sprawę :-) ciekawe czy ina jedna wpadla na taki "genialny" pomysl...

  OdpowiedzUsuń
 4. I bardzo dobra reakcja. Grunt, że rodzice się dowiedzieli, a dziewczę raczej drugi raz takiej głupoty nie zrobi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że tak wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może czegoś się nauczy. 14 lat i takie numery? :/ dokąd zmierza ten świat...

  OdpowiedzUsuń
 7. Może się czegoś nauczy.
  Korzystanie z internetu jest tak łatwe, że niektórzy zapominają, że warto byłoby przyswoić sobie i wpoić swojemu dziecku kilka podstawowych zasad.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam oba posty i wierzyć się nie chce, że tak zepsuta, leniwe dziewczyna podszywa się pod właściciela bloga. Zakaz na internet do 18 roku życia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ważne, że sprawa się wyjaśniła, dziewczyna dostanie nauczkę to na następny raz się sto razy zastanowi nim zrobi kolejne głupstwo.

  OdpowiedzUsuń
 10. Całe szczęście, że sprawa tak się skończyła. Takie sprawy nie mogą się zdarzać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, że trafiłaś na kogoś, kto na poważnie zajął się sprawą i nie wyśmiał Cię. Myślę, że wybrałaś dobre rozwiązanie, bo przy powództwie cywilnym trudno byłoby "wycenić" szkodą jaką hipotetycznie doznałaś, a opłatę sądową trzeba przecież uiścić z góry bez gwarancji zwrotu. Za dużo byłoby z tym teraz zachodu, jeśli rzeczywiście nikt nie doznał do tej pory strat materialnych...

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurcze i takie małolaty myślą,że wszystko im sie upiecze;/
  dobrze,że sparwa została tak załatwiona i może ta dziewczyna wyciągnie z tego odpowiednie wnioski

  OdpowiedzUsuń
 13. dobrze, że zgłosiłaś
  nauczka dla niej będzie i tak dosadna... choćby to miał być tylko 'opieprz' od rodziców...
  a pewnie i jej net na wakacje zawieszą za karę :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Na jakich ludzi wyrastają dzisiejsze dzieciaki :/ Masakra. Ale dobrze, ze to zgłosiłaś, chociaż osobiście byłam prawie pewna, że te 16 lat przynajmniej ma.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dlatego Internet powinien być dostępny od PEWNEGO wieku, lub w ograniczonej ilości za młodu, lub całkowicie pod nadzorem rodziców... Skąd wiadomo, że czegoś innego gorszego nie przeskrobała? Masakra...

  OdpowiedzUsuń
 16. i dobrze, jak byś tego nie zgłosiła ,dziewczyna by się nie nauczyła ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobrze, że poszłaś na policję.
  Co za perfidna gowniara.

  OdpowiedzUsuń
 18. i bardzo dobrze :) sprawiedliwość musi być

  OdpowiedzUsuń
 19. No i dobrze, nauczka jej się należy jak nic :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam nadzieję, że jakoś z tym wszystkim się uporasz, a myślałam, że dziewczyna ma jednak tak z 16 lat minimum. A to jednak dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawi mnie czy jej rodzice sie nie zainteresowali jak do ich córki przychodziły paczki z kosmetykami, skad ma na to pieniądze? Dobrze ze zgłosiłas sprawę, pewnie w swoim srodowisku uchodziła za wzór do naśladowania, nastolatki powinny korzystać z internetu pod okiem rodziców

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nic nie zdążyła dostać, maile pisała 29 czerwca, a ja o tym dowiedziałam się już dzień później.

   Usuń
  2. Nie wiadomo, czy byłaś pierwszą poszkodowaną

   Usuń
 22. I niech to będzie przestrogą, dla kolejnych równie mądrych pomysłów. Dobrze, że zgłosiłaś sprawę, może to zniechęci inne osoby.

  OdpowiedzUsuń
 23. Szok 0.0 Myślę, że dziewczyna już więcej nie wpadnie na podobny pomysł :)

  Brawo dla Pana Michała, za dociekanie,
  Brawo dla Ciebie, że zgłosiłaś sprawę na Policję,
  no i brawo dla rzetelnego Policjanta :)

  A dziewczynie grożę palcem niu niu !

  OdpowiedzUsuń
 24. bardzo dobrze zrobiłaś, nie ma co popuszczać takim ludziom;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Myślę że Mała będzie miała nauczkę. Też bardzo mnie ciekawiła reakcja policji niestety nie każdy podchodzi poważnie do spraw dla Nas ważnych. Pozdrawiam i życzę spokoju mam nadzieję że sprawa już załatwiona :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Rozmowa jej, rodziców z policją na pewno ją czegoś nauczy, że nie można tak bezkarnie podszywać się pod kogoś. Dobrze zrobiłaś!

  OdpowiedzUsuń
 27. No i bardzo dobrze ze poszłaś na policje:) Będzie miała nauczkę:) Miejmy nadzieje

  OdpowiedzUsuń
 28. Byłam pewna,ze ma minimum te 18 lat... Dobrze,że za drugim razem trafiłas na innego policjanta który nie zakończył całej sprawy na spisaniu notatki:-) Może to,że ktoś z sąsiadów widział jak do domu jej rodziców wchodzi policjant narobiło jej wstydu a rozmowa dotrze do mózgu i w końcu zrozumie,że podszywanie się pod kogoś po to,aby mieć darmowe kosmetyki jest karalne. Sąsiedzi lubią ( przeważnie starsze babcie) podgladac co się dzieje w domu obok lub naprzeciwko... Potem mogą próbować podpytać dlaczego policja była... Wtedy nie tylko dziewczyna naje się wstydu ale też jej rodzice... Córce mojej chrzestnej coś takiego nawet by nie przyszło do głowy żeby zrobić coś takiego...

  OdpowiedzUsuń
 29. w tych czasach dzieciom odwala palma w głowach, mam nadzieje, że ta dziewczyna oduczy się tego, bo ... po prostu smutek i zgroza ogarnia, jak się pomyśli o tym jak będzie w Polsce za kilkanaście lat..

  OdpowiedzUsuń
 30. A mnie jednak przeraża to, że ona miała tylko 14(!!!) lat. Wszystkie dziewczęta marzą o malowaniu się i używaniu mnóstwa kosmetyków - to zupełnie normalne. Ale kurczę... jak miałam 14 lat to marzyłam, żeby sobie rzęsy pomalować..na dyskotekę..:P

  Pozdrawiam i życzę spokoju!!! :-) Bogna

  OdpowiedzUsuń
 31. Masakra! Dopiero teraz przeczytałam Twój poprzedni wpis... Co za bezczelne zachowanie, brak mi słów po prostu... Głupia gówniara chciała wyłudzić kosmetyki, tym samym niszcząc Twoje dobre imię... Ręce opadają

  OdpowiedzUsuń
 32. Bardzo dobrze, że poszłaś z tym na policję! Niech się dziecko uczy, że za swoje czyny trzeba odpowiadać. Może nie poniosła konsekwencji prawnych, ale co miała nasrane w gaciach to ją nauczy.
  Co do działania policji... TRAGEDIA! Też kiedyś zgłaszałam sprawę i zniszczenie mienia i zostałam bezczelnie spławiona! Jako że nie wiedziałam jak takie rzeczy się załatwia to dałam się spławić. Wiem, że są ważniejsze sprawy jak zaginienia, zabójstwa i inne, ale kurde! Złamanie prawa jest złamaniem prawa, ja mogę to zgłosić a oni mają cholerny OBOWIĄZEK zająć się tym!
  Suma sumarum, moja sprawa trafiła do sądu (oskarżona nie przyznała się do winy, dlatego wszystko skonczyło się w sądzie), tam też w toku rozpraw wyszło też na jaw jak działa nasza policja. Z tego co wiem mieli oni ponieść jakieś konsekwencje, ale jak to się wszystko skończyło to nie wiem. Pewnie nijak. W końcu policja u nas to święte krowy.

  OdpowiedzUsuń
 33. To ja może dodam coś od siebie - coś podobnego. Niedawno wygrałam u Maxineczki zestaw kosmetyków. Ktoś założył konto na facebooku z moim imieniem i nazwiskiem i zgłosił się do Maxineczki po nie podając się za mnie. Kiedy sprawa wylądowała na policji, nagle dziewczyna, u której znalazły się te kosmetyki, zgłosiła się. Dostałam swoje kosmetyki. Ale nerwów nikt mi nie wróci. Tacy są dziś są ludzie.... Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie też u Ciebie zareagowała policja. U mnie policja nie zrobiła dosłownie NIC. Sama musiałam odzyskać kosmetyki...

   Niepojęte jak ludzie moją się (przepraszam za wyrażenie) "zeszmacić", żeby dostać coś za darmo!

   Usuń
 34. Dobrze, że udało Ci się trafić na porządnego policjanta. A dziewczynka będzie miała nauczkę... ja nie wiem jak to jest, ale ja w jej wieku miałam całkiem co innego w głowie! NIGDY w życiu nie przyszło by mi do głowy by się za kogoś podawać....oby dziewczyna wyciągnęła z tej sytuacji dobre wnioski! Swoją droga ciekawe czy jesteś jedyną osobą za którą się podawała...

  OdpowiedzUsuń
 35. W zupełności się z Toba zgadzam. Bardzo dobrze zrobiłaś, że poszłas z tym na policję. Mała ma nauczkę, a może i rodziców to nauczy żeby dziecko bardziej kontrolować.

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam nadzieję, że smarkula zmądrzeje po rozmowie z dzielnicowym...

  OdpowiedzUsuń
 37. Ależ cwane są dzieciaki w tych czasach - szkoda słów po prostu byleby nauczyła się na tym błędzie :/

  OdpowiedzUsuń
 38. dobrze, że to zgłosiłaś ... a wogóle to blogi powinny zakładać pełnoletnie osoby, ale to jest tylko moje zdanie

  OdpowiedzUsuń
 39. Miejmy nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski, ale kilkadziesiąt adresów e-mail firm - to brzmi przerażająco, pewnie dużo czasu musiałaś poświęcić, żeby to wszystko powyjaśniać z każdą firmą z osobna.

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo dobrze zrobiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Dobrze zrobiłaś, ale o sprawie wcześniej nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 42. Dobrze zrobiłaś i dobrze, że tak się to skończyło:)

  OdpowiedzUsuń
 43. Okrpnie zachowała się ta dziewczyna. Jak można być tak perfidnym i bezmyślnym?! Tworzę spis polskich blogów, chcesz, aby Twój blog się tam znalazł? Wpadnij do mnie, tam wszystko jest wyjaśnione :)

  oliilui.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszelkie Wasze komentarze :)
Zawsze wszystkie czytam i staram się na nie odpowiedzieć, bo Wasza opinia jest dla mnie naprawdę ważna.
Proszę jednak o darowanie sobie komentarzy typu "Obserwuje i liczę na to samo" albo "Super, zapraszam do mnie" - takie "spamy" będę usuwać.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...